22.04.1993

Третя весна "Веснівки"

Що таке «Веснівка» — весняна пташка чи сонячний первоцвіт? Красиве слово, а ще й назва зразкового дитячого хору Міжнародного центру культури та мистецтв, якому цієї весни виповнилося три роки. Свій день народження хор відзначив у Малому, залі Київської державної консерваторії — альма-матер художнього керівника хору Жанни Альфредівни Сосновської. По закінченні консерваторії вона прийшла до центру працювати з дітьми і за досить короткий час навчила їх володіти своїм голосом як унікальним інструментом. Лише за три роки послідовної і цілеспрямованої творчої праці хор має істотні надбання — серйозний класичний репертуар виконавського багатоголосся.

У програмі звітного концерту прозвучали твори Станіслава Людкевича, Миколи Леонтовича, народні пісні «Ой літає соколонько» в обробці Григорія Верьовки та «Щебетала пташечка» в обробці Кирила Стеценка, зарубіжна класика «Звук труби» Генрі Персела, «Мадригал» Джованні Мартіні тощо, є також хорові твори російських композиторів О.Бородіна, М.Глінки, П.Чайковського, фрагменти із опер. Переповнений зал вітав хор як справжніх артистів.

Помітно зріс останнім часом творчий потенціал колективу. «Веснівка» була представлена у популярній телепрограмі «Сонячні кларнети» і є постійною учасницею святкових концертів на паркових естрадах міста. Під час шкільних весняних канікул хор взяв участь у фестивалі   дитячого хорового співу, який відбувся в Криму.

Юні кияни не лише успішно виступили перед різними глядзцькими аудиторіями, а й мали хвилини приємного дозвілля, про які подбали і керівники хору, і меценати — МП «Куртаж». Допомагають хору у вирішенні фінансових проблем також фірма «Каменяр», МП «Паритет», Українська універсальна агропромислова біржа, фонд юристів України.

Помітно зростає хор, а головне — вдосконалюється професійно. Піднімається і майбутня зміна — молодша група, у якій найменші учасники хору починають вчитися співати з чотирьох років. Керує цією групою вихованка колишнього Палацу культури «Жовтневий», а нині Міжнародного центру культури і мистецтв — студентка Київської державної консерваторії Катерина Устьянцева. З особливим настроєм маленькі співаки виконують народні пісні і твори для дітей сучасного українського композитора Ірини Кириліної, яка у минулі роки також була активною учасницею художньої самодіяльності цього закладу культури.Як і раніше, сьогодні у непростий час економічних негараздів Міжнародний центр культури і мистецтв продовжує піклуватися про юні таланти, ростити їх. Звітний концерт «Веснівки» пройшов на високій ноті. Всі відчули, що в мистецтво входить колектив, на який чекає цікаве творче майбуття.

Коментарі

30.03.2014 15:04
Trish
It's imiaterpve that more people make this exact point.
30.03.2014 23:19
Naga
Sulpiisrngry well-written and informative for a free online article.
31.03.2014 13:58
Man
Great stfuf, you helped me out so much! http://rgblgpnytiz.com [url=http://tajyvzxden.com]tajyvzxden[/url] [link=http://uzcducrja.com]uzcducrja[/link]
03.04.2014 02:57
Granados
A minute saved is a minute eandre, and this saved hours!
05.04.2014 09:46
Maria
Thanks for shiagnr. What a pleasure to read! http://bdjsbfesxaf.com [url=http://hjkmmqqdftq.com]hjkmmqqdftq[/url] [link=http://pvuigwpi.com]pvuigwpi[/link]


Додати коментар
Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку