08.05.1999

Наша газета: Весна пора «Веснівки»

-Чи багато знайдеться тих, хто може, не вагаючись, пояснити, що таке «веснівка»? Навряд чи. Проте любителі природи замислюються, вибираючи між польовою квіткою і весняною пташкою. Зате у київських любителів хорового співу таких проблем не виникає.

Дитячий колектив з такою назвою було створено в Міжнародному центрі культури і мистецтв- (відомому ще як Жовтневий палац) у І990 році. Його художнім керівником стала випускниця Київської консерваторії Жанна Сосновська.

 «Про нас дізнається увесь світ»,—з першого ж дня заявила вона, викликавши скептичну посмішку навіть у найбільш .оптимістично настроєних працівників палацу.

Прогноз почав збуватися через два роки.

Перший успіх прийшов на Кримському хоровому фестивалі. Після цього були гастролі в Молдавію, Угорщину і турне по Каліфорнії (США), де «Веснівка» дала десять концертів. І скрізь юних співаків зустрічали із захопленням. Адже в репертуарі киян не дитячо-піонерські пісеньки, а класичні твори Баха, Глінки, Мендельсона, Леонтовича.

Тільки бурхливі оплески не задовольняли керівників хору. Чи багато треба глядачам, щоб розчулитися, дивлячись на юні личка? Хотілося професійного визнання. Першу спробу увійти до хорової еліти було зроблено торік на V Міжнародному хоровому фе-стивалі «Звучить Москва», і одразу — звання Лауреата І ступеня.

Навесні цього року зроблено другий крок. Цього разу киян зустрічала Нарва на фестивалі «Кришталевий дзвіночок», що зібрав дитячі хори Білорусі, Латвії, Росії та Естонії.

Чи варто говорити про найвищу хорову культуру, притаманну країнам Балтії. Там вона піднесена до рангу національного мистецтва. Важко суперничати з колективами, що мають багаторічні традиції, створені, до того ж, при музичних школах. Адже у «Веснівці» співають хлоп'ята зі звичайних шкіл.

Тому рішення журі під головуванням відомого хорового діяча Куно Аренга є таким вагомим. Гран - прі фестивалю - у «Веснівки».

Коментарі

29.06.2012 18:56
Dorian
I love reiadng these articles because they're short but informative.
30.06.2012 16:30
wjxlabh
CVlTj1 fkqbjogedwli
30.06.2012 21:20
yjpdgol
J5tmJA , [url=http://uymhslpmpjre.com/]uymhslpmpjre[/url], [link=http://egixujiisygq.com/]egixujiisygq[/link], http://ultmgqqfidkk.com/
02.07.2012 07:12
lqcsikoyg
C4KnZY rcygsiqxdksu
02.07.2012 17:05
kfcgrpyr
kRwP15 , [url=http://ouamhkzpctru.com/]ouamhkzpctru[/url], [link=http://adbuxlnbfmvv.com/]adbuxlnbfmvv[/link], http://krqwsoiyaxmr.com/


Додати коментар
Ім'я:
Текст повідомлення:
Контрольне число:
CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр на малюнку